آموزش فعال کردن Night Shift در ایفون به صورت خودکار هنگام طلوع و غروب آفتاب

یکی از ویژگیهای بسیار کار آمد و مفید iOS 9.3 قابلیت Night Shift یا همان شیفت شب است. اگر تاکنون اطلاعات کافی در مورد این ویژگی را کسب نکرده اید با طیف موبایل همراه باشید. در واقع این ویژگی نورهای آبی و مضر منعکس شده از صفحه نمایش گوشی را به طور خودکار کاهش می دهد. این قابلیت سبب می شود تا در شب دید بهتری نسبت به صفحه نمایش گوشی داشته باشید. برای مثال اگر می خواهید در اتاقی تاریک به مطالعه بپردازید و از طرفی چشمانی حساس دارید این ویژگی کمک بسیار بزرگی برای حل این مشکل می کند.

کانال تلگرام طیف موبایل را دنبال کنید:https://telegram.me/teifmobile

آموزش فعال کردن Night Shift به صورت خودکار هنگام طلوع و غروب آفتاب

صرف نظر از تمام ویژگیهای خوب Night Shift شما به آسانی می توانید با رفتن به Settings و ورود به قسمت Display & Brightness همچنین انتخاب Night Shift این قابلیت را فعال کنید. علاوه بر آن می توانید برنامه ریزی کنید که شیف شب هنگام طلوع و غروب آفتاب به صورت خودکار خاموش یا روشن شود! با ما باشید تا روش کار را بازگو کنیم.

ابتدا مسیر Settings > Display & Brightness > Night Shift را پیموده سپس گزینه Schedule را فعال کنید. بعد از فعال سازی، زیر قسمت Scheduled دو عبارت From و To را مشاهده می کنید که عبارت From به معنی از (آغاز شیفت شب) و To به معنی تا (اتمام شیفت شب) است.

آموزش فعال کردن Night Shift به صورت خودکار هنگام طلوع و غروب آفتاب

این قسمت به طور پیشفرض روی Sunset and Sunrise که همان طلوع و غروب آفتاب است قرار دارد. همچنین شما می توانید با استفاده از قسمت Custom Schedule زمان انتخابی خود را وارد کنید که برای مثال از ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح شیف شب فعال گردد.

نکته: اگر شما قصد دارید از حالت طلوع و غروب افتاب برای شیف شب خود استفاده کنید باید از مسیر زیر و فعال کردن گزینه Setting Time Zone قابلیت لوکیشن گوشی خود را فعال کنید تا موقعیت مکانی شما تشخیص داده شود. بدیهی است با خاموش بودن لوکیشن برنامه شیفت شب به درستی کار نخواهد کرد!

Settings > Privacy > Location Services > System Services

آموزش فعال کردن Night Shift به صورت خودکار هنگام طلوع و غروب آفتاب

آموزش فعال کردن Night Shift به صورت خودکار هنگام طلوع و غروب آفتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *