فرمت کردن حافظه microSD در اندروید

فرمت کردن حافظه microSD در اندروید

به تنظیمات (Settings) دستگاه اندرویدی خود بروید.

وارد بخش Storage یا SD & Phone Storage شوید. این بخش ممکن است با توجه به نوع دستگاه اندرویدی شما و نسخه اندروید آن، نام های مختلفی داشته باشد. اگر یکی از این دو نبود به دنبال بخشی که مربوط به حافظه است بگردید.

گزینه Erase SD card یا Format SD card را انتخاب کنید. در این صفحه می توانید اطلاعات حافظه داخلی موبایل خود، و حافظه microSD قرار داده شده در آن را کنار دستوراتی مربوط به هر کدام مشاهده کنید. برای فرمت کردن حافظه میکرو اس دی خود گزینه Format SD card (یا گزینه ای مشابه آن) را انتخاب کنید. در صورتی که گزینه Format SD Card غیر قابل انتخاب بود، ابتدا باید با انتخاب Unmount SD Card حافظه خود را خارج، و سپس آن را فرمت کنید.

انتخاب خود مبنی بر حذف تمام اطلاعات موجود در حافظه میکرو اس دی خود را تایید کنید. در این مرحله ممکن است چندین صفحه را ببینید که از شما بپرسند آیا از تصمیم خود مطمئن هستید یا خیر. با تایید تمام آن ها حافظه میکرو اس دی شما فرمت، و تمام اطلاعات آن حذف خواهد شد. پس از اتمام، حافظه microSD شما به فایل سیستمی FAT32 فرمت خواهد شد. در صورتی که موبایل یا تبلت شما مجهز به اندروید ۶٫۰ باشد، این امکان را دارید که انتخاب کنید حافظه میکرو اس دی پس از فرمت شدن، تبدیل به بخشی از حافظه داخلی دستگاه اندرویدی شما باشد یا اینکه کماکان یک حافظه جانبی با امکان جابجایی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *