ترفند های سیستم عامل iOS بخش اول

ترفند های سیستم عامل iOS بخش اول

 

کنترل کردن پخش موسیقی در هر زمان

این قابلیت به شما امکان کنترل موسیقی در هر جایی که باشید می دهد! مثلا زمان اجرای یک برنامه، مرور صفحات اینترنتیبر روی دکمه Home دوبار کلیک کرده تا صفحه مولتی تسکینگ ظاهر شود، حالا انگشت خود را بر روی آیکون ها به سمت راست حرکت دهید تا منوی کنترل موسیقی ظاهر شود. میتوانید به آهنگ بعدی یا قبلی بروید یا پخش آهنگ را متوقف کنید، در نهایت با دوبار کلیک کردن دکمه Home به برنامه اصلی باز گردید.

 

استفاده از قابلیت MultiTasking در iOS 4 به بعد

یکی از بهترین و  مهم ترین تغییرات iOS نسخه ۴ به بعد MultiTasking آن می باشد. دیگر نیاز نیست از یک برنامه خارج شوید تا برنامه دیگری را اجرا کنیدبرای اینکار دکمه Home را دو بار بزنید تا MultiTasking ظاهر شود. MultiTasking لیست برنامه های در حال اجرا را نمایش می دهد، برنامه مورد نظر را انتخاب کنید.

 

سریع ترین راه برای اسکرول به بالا

برای شما حتما پیش آمده هنگام خواندن یک ایمیل، مرور صفحات وب و حتی لیست SMS ها با یک صفحه طولانی مواجه می شوید، برای بازگشت به اول صفحه باید چندین بار اسکرول کنید تا به بالای صفحه برسیدراه دیگر و البته سریع تر وجود دارد، برای این کار با انگشت بر روی نوار بالای صفحه نمایش بزنید. همان نواری که میزان آنتن، باتری و ساعت وجود دارد.

 

عکس گرفتن از صفحه نمایش

شما به راحتی می توانید از صفحه نمایش خود عکس بگیرید، برای اینکار دکمه Power را به همراه دکمه Home فشار دهیدزمانی که صدای شاتر دوربین آمد به این معناست که عکس گرفته شده، تصویر مورد نظر در قسمت Camera Roll ذخیره می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *